top of page

דיכאון אחרי לידה

טיפול בדיכאון לאחר לידה

אמא וילד

דיכאון לאחר לידה המכונה בייבי בלוז קורה ל5%-25% מהנשים. אך כמעט כל אישה לאחר לידה חווה קשיים וזעזוע מהמצב החדש. דיכאון אחרי לידה נובע משינויים הורמונליים בגוף האישה אחרי הלידה, אך לא רק! המעבר לאימהות יכול להיות מטלטל מעצם היותו שינוי כל כך משמעותי. השינויים הם פיזיים וגם נפשיים.

סיבות נוספות לדיכאון אחרי לידה יכולות להיות:

  • האישה בהריון הייתה המרכז וקיבלה המון התחשבות ותשומת לב ולאחר הלידה המרכז הוא התינוק הקטן.

  • האישה מאוד חלשה אחרי הלידה מאחר שאיבדה כמויות גדולות של דם (כחצי ליטר), תפרים, קרעים וזעזוע גופני. 

  • ההתמודדות עם צירים ארוכים ורבים או ההתמודדות אחרי ניתוח קיסרי. 

  • ההתמודדות עם הנקה.

  • האחריות העצומה של טיפול בתינוק קטן ששום דבר בחיים לא מכין אותך לזה, יכול שלעצמו לעורר חרדה.

ישנה סיבה נוספת שהיא מנטלית שגורמת לאישה לחוות קשיים רציניים ואף להיכנס לדיכאון לאחר לידה. הסיבה הזאת התגלתה על ידי הפילוסוף האמריקאי רון האברד בשנת 1950. רון שם דגש מאוד חשוב על נושא הלידה והשלכותיה הן לאישה והן לילד. הוא גילה מהי החשיבות המשמעותית של מאורע הלידה על השפיות של האישה בעתיד. ולכן גם מצא את השיטות לטיפול שאיתן אני עובדת. 

 תוכנית לדיכאון אחרי לידה - איך זה עובד?

התוכנית לטיפול בדיכאון אחרי לידה מורכבת מתהליכים של סיועים מדויקים שמעוצבים לטפל במצב זה ובהדרגה להביא את האישה לשחרור והקלה. נשים במהלך התוכנית ואחריה מדווחות שהן חיוניות יותר, שמחות יותר, מצבן הפיזי משתפר מהר יותר והטיפול בתינוק החדש קל יותר. השינוי הזה לא כרוך בזמן רב ושיחות על גבי שיחות. התוכנית שאני מציעה היא יעילה ומדויקת. המטרה היא שמצבך ישתפר כמה שיותר מהר ותרגישי עלייה משמעותית בתפקוד ומאושרת יותר.

מהו סיוע?

סיוע הוא תהליך מנטלי מדויק שיש לו מטרה להביא להקלה בתחום מסוים. הוא לא במקום טיפול רפואי בשום צורה. למען האמת השילוב של סיועים ביחד עם טיפולים רפואיים מראים שהטיפול הרפואי עובד בצורה יעילה יותר וזמן ההחלמה מתקצר משמעותית.

דיכאון לאחר לידה הוא מצב שמחייב טיפול, אין להזניח אותו. זה בסדר לנסות להתמודד אבל ישנם רגעים בחיים שצריך להודות בעובדה שצריך עזרה. בעבר נשים גידלו ילדים בשבט נשים ועזרו אחת לשנייה. היום אנחנו רוצות להוכיח שאנחנו חזקות ויכולות להתמודד. לקבל עזרה לא מורידה ממך כאמא ומהיכולות שלך, להפך! אני לא מבינה בכלל איך אפשר להסתדר ללא עזרה? 

התוכנית שלנו לדיכאון אחרי לידה דורשת ממך פשוט להגיע אליי, אני כבר אעשה את השאר. אני יודעת שכנראה את לא ישנה טוב, אם בכלל. זה בסדר. יכול להיות שכבר מיד אחרי שתתחילי בתוכנית תתחילי לישון קצת יותר ולהפוך את השינה המועטה שלך ליותר יעילה. 

הטיפול בדיכאון לאחר לידה שאני מציעה לך הוא מנטלי אך תוצאותיו הן בהחלט גם החלמה פיזית מהירה יותר כי אין ספק שיש קשר בין נפש בריאה לגוף בריא. אני מציעה תוכנית לטיפול בדיכאון אחרי לידה ללא כדורים שכבר התגלה שגורמים להתמכרות, פוגעים בהנקה וגורמים לקהות חושית.

נשים מספרות שהן חוות רגשות אשם כשהן במצב של דיכאון אחרי לידה. הן כל כך רוצות לצאת מהמעגל הזה מצד אחד ומהצד השני אין להן מושג איך לעשות זה. תחושה של חוסר אונים. 

נשים שקיבלו את הסיועים לאחרי לידה מספרות שהן חיוניות יותר, שמחות יותר, לא מונעות מכל מיני פחדים לא הגיוניים, שקטות ורגועות יותר. 

אני רואה בך, אמא, לאישה החשובה ביותר על הפלנטה. זאת שיוצרת עתיד בתוכך. את לב המשפחה ומצבך הנפשי אחראי על שפיות המשפחה כולה. אמא שטוב לה היא אמא טובה יותר! זאת לא סתם סיסמא. אם את עצובה, בדיכאון ולא מתפקדת זה משפיע באופן ישיר על התינוק שלך וגם על בעלך.

אף על פי שדיכאון לאחר לידה הוא מצב מוגדר, אם את מרגישה שאת צריכה עזרה זה מספיק כדי לקבל אותה. דיכאון אחרי לידה יכול להגיע בכל מיני רמות וצורות. אז אם את מרגישה עצבות, חוסר יכולת לתפקד, תחושה של ייאוש, תחושת בדידות, רגשות אשם, עייפות קשה, חוסר יכולת לקבל החלטות ולהתרכז, תחושה שלילית לגבי התינוק או כל התנהגות לא רצויה שאת מרגישה שאת צריכה עזרה, זה הזמן לעשות משהו בקשר לזה.

סיפור הצלחה של אישה שעברה סיוע לדיכאון אחרי לידה

"בכלל לא הבנתי שהייתי צריכה עזרה עד שקיבלתי אותה. עברתי ניתוח קיסרי ולא היה חלק בגוף שלא כאב לי. היה לי קשה לעשות פעולות יומיומיות ולא יכולתי אפילו לחתל את התינוק שלי. הרגשתי כישלון. שמעתי על התוכנית הזאת דרך חברה והחלטתי שאני הולכת על זה וזאת הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שקיבלתי כאמא.

קיבלתי תוכנית של סיועים שפשוט הצילו אותי. נפטרתי מכמויות של עצב ורגשות אשמה והצלחתי לאהוב את עצמי ולהעריץ את העובדה שיצרתי חיים. התחלתי להנות מהאימהות ונהיה לי יותר קל, חזרתי לחייך והרגשתי איך הגוף שלי מתחזק. אני רואה כמה השיקום שלי היה מהיר יותר ואני הכי מאושרת בעולם שהקשבתי לעצמי ועשיתי את הטיפול הזה.
אני חושבת שכל אישה אחרי לידה צריכה לעבור את הטיפול הזה".
ג.ש​

 

דיכאון אחרי לידה או כל מצב לא תקין הוא לא צחוק. רצוי לטפל בו כמה שיותר מהר ולא לחכות שהדברים יחמירו. אני אשמח לעזור לך להשיב את כוחותייך בחזרה. צרי איתי קשר היום. או תכתבי לי בדף צרי קשר.

bottom of page